2019/2020 - SP nr 1 w Rykach

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1
"Jedynka" jest szkołą nowoczesną ale kultywującą i kontynuującą historię szkolnictwa
08-500 Ryki, ul. Słowackiego 2
tel.: 818651565
e-mail: zso1ryki@home.pl
www.facebook.com/jedynka.ryki
NIP: 5060115169 REGON: 000554069
im. Mariana Osińskiego w Rykach
w Rykach i pierwszej szkoły powstałej w Rykach w październiku 1901 roku.
www.zso1ryki.pl
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mariana Osińskiego w Rykach
Przejdź do treści
Przydatne linki:

2019/2020

Szkoła Odkrywców Talentów - sukcesy
OSIĄGNIĘCIA   UCZNIÓW – rok szkolny 2019/2020, semestr I
THE MASTER OF SPELLING  (konkurs wewnątrzszkolny - język angielski)
KLASY VI
I miejsce  -  Alicja Prządka, Martyna Madoń  (VI b);  (p. Jolanta Głodek)
II miejsce - Alan Osiak (VI b), Szymon Pawłowski (VI b);  (p. Monika Stępniak)      
KLASY V
I miejsce - Bogusz Paweł (V b), Miłosz Joanna (V b), Miszczak Maciej (V b), Kępka Zosia (V a), Lasek Oliwer (V c) (p. Monika Stępniak )
II miejsce - Grudka Ludwik (V c) Witak Alan (V a)   (p. Monika Stępniak )

JĘZYK POLSKI  (konkurs przedmiotowy)
zakwalifikowanie się do II etapu - Sylwia Wójcicka (8b), Zofia Sosnowska (8 b);  (p. Katarzyna Flis)

SZKOLNY KONKURS LITERACKI  „MOJE PRAWA”
I miejsce - Amelia Kuźmiak (III c);  (p. Weronika Falenta-Brodowska)

23. JESIENNY KONKURS RECYTATORSKI  (MGCK, etap powiatowy)
Wyróżnienia - Jaśmina Oumedjebeur (8 b), Mikołaj Krogulec (6 b), Nikola Zaremba (6 b), Julia Miłosz  (5 a);  (p. Katarzyna Flis)

XIX PRZEDSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI  (MGCK w Rykach)
Złoty Dyplom - Hanna Wieczorek  (oddział przedszkolny 0)
Srebrne Dyplomy - Bianka Poterek, Hanna Rodak, Piotr Łukasiak (oddział przedszkolny 0);  (p. Blanka Gajewska-Nawrot,, p. Anna Jarosz)

JESTEM  EKO (konkurs  plastyczny, ogólnopolski)
III miejsce - Julia Miłosz, Aleksandra Cygan, Zofia Kępka, Emilia Łukasik  (5a);  (p. Helena Celej)

WODA ŹRÓDŁEM  ŻYCIA (konkurs plastyczny, ogólnopolski)
I miejsce - Alicja Prządka, Martyna Madoń, Joanna Białecka (VI d)  (p. Helena Celej)

BEZPIECZNY UCZEŃ NA ROWERZE (konkurs  plastyczny)
I   miejsce  - Nikola Jeżewska  (V b)
II miejsce   -  Alicja Grudka  (IV a)
III miejsce  - Hanna Wasilewska  (V c)

JA I MÓJ CZWORONOŻNY PRZYJACIEL
Odział przedszkolny "0"
I  miejsce  - Joanna Kania   (0)
II miejsce  -  Antoni Chmielewski (0)
III miejsce -  Maria Kwas  (0)
wyróżnienie - Hanna Wieczorek (0),Hanna Rodak (0)
KLASY I
I   miejsce  -  Krystian Wolszczak (Ic)
II miejsce   -  Antoni Stoń (I b)
III miejsce  -  Antoni Skwarek (I b)
KLASY II
I  miejsce  -  Zuzanna Tylkowska (IIa)
II miejsce  -  Magdalena Korda (II b)
III miejsce -  Dmian Czerski (II b)
KLASY III
I  miejsce  -  Aleksandra Michalczyk (III b), Hanna Baca (III a)
II miejsce  -  Mateusz Ozga (III c), Dorota Pośpiech  (III b)
III miejsce -  Antoni Puławski (III b)

BEZPIECZNA DROGA NA ROWERZE  (konkurs pozaszkolny)
I  miejsce  - Oksana Przybysz (II a);  (p. Beata Kornas)
III  miejsce - Aneta Wieczorek (III b);  (p. Bożena Rafeld)      

KORCZAK I PRAWA DZIECKA  (szkolny konkurs wiedzowo-plastyczny)   
KLASY I - III
I miejsce - Nina Banaś, Nadia Czerska, Szymon Goluch, Amelia Nalewajk, Zuzanna Tylkowska, Krzysztof Szaruga  (II a); (p. Beata Kornas)
III miejsce - Mateusz Ozga (III c);  (p. Weronika Falenta-Brodowska)
KLASY IV-V
I  miejsce  - Julia Świtaj, Maria Dąbrowska, Hanna Wasilewska (Vc)
II miejsce  -  Nikola Jeżewska, Joanna Miłosz  (Vb)
III miejsce - Julia Kępka, Zuzanna Sągała, Alicja Filipek (Vb)

PROJEKT ORANGE „MegaMisja” (projekt pozaszkolny, rozwijanie kompetencji cyfrowych)
Wygrane dla klasy i świetlicy szkolnej za poszczególne zadania (przybory szkolne, tablet, gry, książki) – klasa III c (p. Weronika Falenta-Brodowska)

PIOSENKA DO NIEPODLEGŁEJ (MGCK Ryki)
I miejsce - Oksana Przybysz (2a kategoria kl. I - IV),
I miejsce, Patrycja Zduniak (8b) kategoria kl V- VII; (p. Krzysztof Piątek, „Chór ludowy”)
Wyróżnienie - Maria Kwas (oddział przedszkolny 0)  kategoria: przedszkola; (p.Blanka Gajewska-Nawrot, p.Anna Jarosz)

KONKURS PIOSENKI RELIGIJNEJ (MGCK Ryki)
I miejsce - Patrycja Zduniak (8 b); (p. Krzysztof Piątek, Zespół wokalny „ECHO”)

KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ PATRIOTA 2019 Caritas Diecezji Siedleckiej
III miejsce - Zespół wokalny „ECHO” (Maria Markiewicz i Aleksandra Kulik kl.VIIb ); (p. Krzysztof Piątek) - Diecezja siedlecka

X KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ „SZANSONADA”
Udział  -  Aleksandra Nastalska (8b)   (p. Krzysztof Piątek - Zespół wokalny „ECHO”, p. Monika Stępniak – j. ang.)

POWIATOWY FESTIWAL PIOSENKI RELIGIJNEJ  „Jasełka Bożonarodzeniowe”
III miejsce - Julia Jahns (II b), Aleksandra Kulik (VII b); (p. Grzegorz Walasek, Zespół wokalny)

UROKI JESIENI W MOJEJ OKOLICY (szkolny konkurs fotograficzny  dla klas VII- VIII)                                                           
I  miejsce  -  Sylwia Wójcicka (VIII b)
II miejsce  -  Oskar Szczotka  (VII a)
III miejsce -  Jagoda Kępka  (VIII b)

8 NOWOROCZNY KONKURS KOLĘD (konkurs szkolny)
I  miejsce - klasa VI a
II miejsce - klasa IV a
III miejsce - klasa V b

KONKURS NA NAJŁADNIEJSZĄ GAZETKĘ  
I  miejsce  -  IVa. Uczniowie wyróżnili się pomysłowością i zaangażowaniem w wykonanie pracy. Nad całością czuwała wychowawczyni p. Danuta Krzemińska.
II miejsce  -  klasa VI a
III miejsce -  klasa III c

OSIAGNIĘCIA SPORTOWE
Zajęcia pozaszkolne w klubie sportowym AQUA Ryki.
Pływanie indywidualne – powiat,  Pływanie indywidualne - rejon
Magdalena Niedźwiadek - klasyk - I miejsce
Jan Jankowski - klasyk - II miejsce
Julianna Kępka - grzbiet - X miejsce
Alicja Filipek - klasyk - XI miejsce
Krzysztof Sadura - dowolny - XIV miejsce
Alan Osiak - grzbiet - XII miejsce
Szymon Tarka - klasyk XI miejsce
Patryk Sągała - grzbiet - X miejsce
Bartosz Jaworski - grzbiet IX miejsce
Pływanie indywidualne - województwo
Jan Jankowski - klasyk - XII miejsce
Zajęcia sportowo-rekreacyje
Sztafetowe biegi przełajowe - powiat II miejsce
Sztafetowe biegi przełajowe - rejon VI miejsce
Uczniowie: Długaszek Kacper, Czerski Szymon, Warowny Bartłomiej, Szczepaniak Radosław, Poterek Mateusz, Pawlak Adam, Paplak Adrian, Majchrzak Błażej, Konopka Adrian, Kępka Filip, Mateńka Kacper, Wojtaś Daniel.

OSIĄGNIĘCIA   UCZNIÓW – rok szkolny 2019/2020, semestr II
WOJEWÓDZKI KONKURS LITERACKI  zorganizowany przez WOK w LUBLINIE
III miejsce – Zofia Sosnowska (VIII b); (p. K. Flis)

V POWIATOWA OLIMPIADA CZYTELNICZA LEKTURY? OK!
Laureat I miejsce – Zofia Sosnowska  (VIII b); (p. K. Flis)
Laureat III miejsce – Gabriela Jońska  (VIII); (p. M. Dybciak)
Wyróżnienie – Weronika Celińska (VIII); (p. M. Dybciak)

STRAŻ POŻARNA W MOJEJ MIEJSCOWOŚCI – KONKURS OGÓLNOPOLSKI zorganizowany przez Państwową Straż Pożarną
III miejsce – Natalia Lasek (VIII b); (p. P. Nowak)

EKO KĄCIK Z ImPETem – Konkurs ekologiczny realizowany w ramach Ogólnopolskiego  Programu Edukacjnego „Działaj z ImPETem”
V miejsce - społeczność szkoły; (p. Wioletta Kalisz, p. Małgorzata Kałaska, p. Weronika Falenta-Brodowska)

KORCZAK I PRAWA DZIECKA – Szkolny konkurs plastyczny
KLASY I
II miejsce – Aleksander Walasek (I c); (p. B. Pacek)
III miejsce – Malwina Płachciak (Ic); (p. B. Pacek)
Wyróżnienie – Gabriela Kawka (Ic), Antoni Stoń (Ic) (p. B. Pacek)
© Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mariana Osińskiego w Rykach. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wykonał: Tomasz Bany tomasz.bany@zso1ryki.pl
Wróć do spisu treści