Światowy Dzień Mycia Rąk.

Światowy Dzień Mycia Rąk został ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 2008 roku, by propagować regularne i prawidłowe wykonywanie czynności higienicznych i zachęcać wszystkich ludzi

– a zwłaszcza dzieci – do regularnego mycia rąk jako kluczowego elementu profilaktyki.Światowy Dzień Mycia Rąk, obchodzony jest co roku 15 października i co roku organizowany w naszej szkole. W związku z tym uczniowie ze świetlicy przygotowali dekoracje, hasła promujące akcję,  zadania konkursowe  i kolorowanki dotyczące tematyki prawidłowego mycia rąk. Na przerwach uczniowie skandowali hasła „ Kulturalnych ludzi mycie rąk nie trudzi”, „Kto ręce myje, ten zdrowo żyje”, „ Czyste ręce, ratują życie” i rozdawali karty pracy do wykonania w domu.
Dzieci obejrzały prezentację multimedialną o charakterze informacyjno – edukacyjnym, mówiącą o tym, kiedy koniecznie należy myć ręce. Akcja pozwoliła dzieciom utrwalić wiedzę na temat właściwej higieny rąk i jej wpływu na zdrowie. Światowy Dzień Mycia Rąk, dostarczył wielu wrażeń  oraz pokazał, że pewne nawyki i umiejętności należy kształtować od najmłodszych lat.
„O zdrowie dbam, jak to robię powiem wam,
wcieram mydło w obie ręce,
między palce, młynek kręcę,
tak bakterie z nich spłukuję
i dlatego mniej choruję.”
Zachęcamy do obejrzenia filmików z eksperymentami i spotkaniami z ekspertami, pokazującymi jak prawidłowo myć dłonie:
Organizator: nauczyciel świetlicy - Małgorzata Kałaska