Akcja - Przerwa na czytanie.

Nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję czytelniczą "Przerwa Na Czytanie".

Wydarzenie polegało na biciu rekordu w czytaniu na przerwie i była to już jego V edycja. Także świetlica szkolna wzięła udział w tej akcji, chcąc bić rekordy czytania na przerwie. Uczniowie wszystkich klas czytali różne książki i czasopisma. Czytali po cichu i głośno; razem i osobno. Akcja realizowana jest w ramach kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom" oraz w związku z obchodami Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Celem akcji jest integracja środowiska lokalnego, promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

PAMIĘTAJMY!!!
„Książka i możność czytania to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji”. - Maria Dąbrowska
„Kto czyta książki, żyje podwójnie”. - Umberto Eco
Małgorzata Kałaska – nauczyciel świetlicy