Międzynarodowy konkurs językowo-plastyczny "MY TOWN".

Nie od dziś wiadomo, że uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Rykach odnoszą liczne sukcesy na szczeblu gminnym, powiatowym, wojewódzkim i krajowym.

Tym razem jedna z naszych uczennic, Julia Miłosz z klasy 6A, zdobyła w swojej kategorii wiekowej I nagrodę w V Międzynarodowym Konkursie Językowo – Plastycznym „My Town”. Jego celem było plastyczne zaprezentowanie walorów swojego miasta i opisanie ich w języku angielskim. Na konkurs wpłynęło 121 prac uczniów z różnych krajów europejskich, co pokazuje, jak liczną konkurencję miała uczennica Jedynki. Julia, pomimo sytuacji epidemii i zdalnego nauczania, bardzo zaangażowała się w wykonanie swojej pracy, pokazując, że talent plus praca przynosi satysfakcjonujące efekty. Uczennica rozwija swoje zdolności w szkole pod kierunkiem nauczycielek: plastyki, pani H.Celej, i języka angielskiego, pani M.Stępniak.
Serdecznie gratulujemy Julii i życzymy kolejnych sukcesów.