SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY DLA UCZNIÓW KLAS II SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 im. MARIANA OSIŃSKIEGO W RYKACH

Konkurs odbędzie się we wtorek 08 czerwca 2021 r. o godz. 10:30.

CELE KONKURSU

1. Rozwijanie zainteresowań matematycznych i umiejętności samodzielnej pracy uczniów.
  2. Wyzwalanie twórczej aktywności.
  3. Zachęcanie do podejmowania różnorodnych działań matematycznych.
  4. Wyłonienie uczniów mających zdolności matematyczne w celu dalszej, ukierunkowanej pracy z nimi.
  5. Motywowanie uzdolnionych matematycznie uczniów do nauki i nauczycieli do pracy z młodymi pasjonatami.
  6. Wyłonienie MISTRZA i WICEMISTRZA Szkolnego Konkursu Matematycznego klas II Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mariana Osińskiego w Rykach.

ZAKRES WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI

Uczestnik konkursu będzie musiał wykazać się umiejętnościami wykraczającymi poza podstawę programową.  Zadania konkursowe obejmują zagadnienia z arytmetyki, geometrii, wiedzy praktycznej i logicznego myślenia.

ZASADY KONKURSU

1. Konkurs odbędzie się we wtorek 08 czerwca 2021 r. o godz. 10:30 w sali 28.
  2. Na rozwiązanie zadań zawartych w teście będzie - 45 minut od momentu rozpoczęcia pracy uczniów.
  3. W czasie trwania konkursu uczniowie nie mogą korzystać z kalkulatora.
  4. Oceny rozwiązanych zadań dokonuje Organizator i 2 nauczycieli z klas I-III powołanych przez Organizatora.
  5. O kolejności miejsc będzie decydować liczba zdobytych punktów.
  6. Wygrywa uczeń, który uzyska największą liczbę punktów.
  7. W przypadku uzyskania tej samej ilości punktów przez kilkoro uczniów będzie dogrywka rozstrzygająca wyniki (dodatkowe zadania matematyczne).
  8. Wyłonienie MISTRZA I WICEMISTRZA klas II odbędzie się w ciągu 5 dni roboczych następujących po konkursie.
  9. Wyniki konkursu będą publikowane na stronie internetowej szkoły oraz na tablicach ogłoszeniowych szkoły.
  10. Wręczenie dyplomów będzie w dniu zakończenia roku szkolnego.

TRYB ODWOŁAWCZY

Rodzic ma prawo w ciągu 3 dni roboczych od ogłoszenia wyników do odwołania się na piśmie od wyników konkursu, w którym uczestniczyło jego dziecko.

Odwołanie z uzasadnieniem należy złożyć do Dyrektora Szkoły.

Dyrektor Szkoły rozpatruje odwołanie w ciągu 2 dni roboczych.

Decyzja Dyrektora Szkoły jest ostateczna.

Małgorzata Bany,

Małgorzata Głowienka, Jadwiga Miłosz