WALENTYNKOWY KONKURS LITERACKI „Zakochaj się w książce…” – Wyniki

Celem konkursu było zachęcenie uczniów do korzystania ze zbiorów biblioteki pomimo ograniczeń wynikających z pandemii, rozwijanie czytelnictwa oraz twórczych pasji.

Przedsięwzięcie skierowano do uczniów klas IV i III. Konkursowe zadanie polegało na przeczytaniu książki, którą uczestnik otrzymał „w ciemno”, czyli pięknie zapakowaną, a przez to tajemniczą. Następnie należało napisać utwór wierszowany eksponujący wartości przeczytanej książki zaczynający się słowami: „Zakochaj się w książce…”.

Komisja w składzie: Katarzyna Flis n-l języka polskiego, Małgorzata Kałaska n-l świetlicy,  Hanna Cieślik n-l biblioteki, Anna Żaczek n-l biblioteki, po wnikliwej analizie każdego z utworów postanowiła przyznać następujące miejsca.

KATEGORIA:  KLASA IV

I miejsca
- Aleksandra  Michalczyk (4b)
- Aneta Wieczorek (4b)

II miejsca
- Hanna Baca  (4a)
- Piotr Prządka (4a)

III miejsca
- Gabriela Kłusek  (4a)
- Paweł Korzenecki  (4c)
- Antonina Sobiech  (4c)

KATEGORIA:     KLASA  III

I miejsce   -  Goluch Szymon  (3a)
II miejsce  -  Wiktoria Konopka  (3b)
III miejsce  -  Emilia Jędrych  (3c)

Utwory napisane przez laureatów konkursu zostały opublikowane w profilu Fb biblioteki szkolnej  „Czytaj z Jedynką -Szkoła Podstawowa nr 1 Ryki”.

GRATULUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM  inwencji twórczej !

/Organizatorzy nauczyciele biblioteki: Anna Żaczek, Hanna Cieślik/