Dzień Dziecka w szkole.

Jak co roku w naszej ,,Jedynce” obchodziliśmy Dzień Dziecka.

Dla klas, które 1 czerwca pozostały w budynku szkolnym uczennice klasy 8a - Dominika Szlendak i Nikola Król przygotowały prelekcję o tym święcie. Przedstawiły w niej historię tego dnia, przeczytały wiersze o prawach dziecka oraz przedstawiły tradycję tego święta w różnych krajach. Wszystkie dzieci uczyły się piosenki pt. ,,Jesteśmy dziećmi”. Spotkanie takie odbyło się dla klas 5a, 7d i 2a. W klasie 5a zgodnie z włoską  tradycją dzieci wykonywały papierowe korony. Wszystkie klasy obejrzały  także gazetki związane z tym dniem. Pozostali uczniowie naszej szkoły razem z wychowawcami zamiast sztywnej, klasowej nauki uczciły swoje święto na wycieczkach, wyjściu do kina lub innych zabawach w plenerze.