Dzień Kropki w klasach 0-3

W dniach 13-17.09.2021 r. nasza szkoła realizowała projekt pod nazwą Dzień Kropki - Święto kreatywności.

Idea święta wywodzi się z historii małej Vasti, która uwierzyła w swoje możliwości, pomogła również odkryć talent swojemu przyjacielowi.

Nauczyciele, inspirując się międzynarodowym świętem, zaplanowali wiele kreatywnych zadań, które miały na celu odkrycie talentów naszych uczniów. Dzieci otrzymały kartonikowe kropki, na których napisały swoją mocną stronę, ujawniały talent lub kończyły wypowiedź „Lubię siebie za…”. Kropki zostały naklejone na „Skrzydła Mocy” usytuowane w holu szkoły. Zachęcamy do zatrzymania się na chwilę przy pięknym wizerunku motyla i przeczytania inspirujących i ciekawych wypowiedzi naszych uczniów.

Podczas tygodnia z kropką wiele dyskutowano i pisano o talentach. Między innymi powstały opowiadania o kropce, także w języku angielskim, tworzono teksty w kształcie kropek, opracowano „kropkowy komiks”, zrealizowano warsztaty tworzenia „Książki z dziurą zamiast kropki” (praca dostępna w bibliotece), wykonywano plakaty przyrodnicze, zrealizowano tematy: „Słowo Boże w kropce”, „Kropkowany świat przyrody”, „Kropka w świecie zwierząt”, „Co widzę w kropce?”,  „Historia Polski w pigułce”, „Mapa Polski w kropki” (na podstawie współrzędnych geograficznych zakodowanych w kropkach zaznaczano miasta Polski na mapie), „Kropka dla rodzica”, „Kropka przy nucie”, Młodsze dzieci kodowały alfabetem Braille’a. Podczas przerw dzieci miały możliwość przejść grę korytarzową „Zakręcona droga do biblioteki”. Dzieci z oddziału przedszkolnego bawiły się kropką, wycinały kropki, grały w gry on-line i ćwiczyły  z kropkami w akcji „Zdrowo i sportowo”. Motyw kropki pojawił się również na zajęciach korekcyjno-kompensacyjnych.

Dodatkowym elementem podkreślającym święto była akcja „Kropki, kropy w modzie szkolnej”. Uczniowie oraz nauczyciele 15 września ubrali się w stroje z kropkami. Klasa z największą liczbą osób przebranych otrzyma słodki upominek od Pani Dyrektor.

Dziękujemy całej społeczności szkolnej, Samorządowi Uczniowskiemu oraz nauczycielom za udział w zabawie z „zakropkowanym światem”.

Zapraszamy również na wystawęprac plastycznych klas 4-7, która wkrótce pojawi się na korytarzu drugiego piętra.

Zaangażowani nauczyciele: H. Celej, B. Rafeld, K. Sych, K. Tarka, s. K. Czajka, P. Nowak, M. Głowienka, M. Bany,  E. Kociołek, W. Falenta-Brodowska, B. Gajewska, M. Kałaska, J. Miłosz, A. Żaczek, H. Cieślik, D. Krzemińska B. Kornas, B. Pacek, K. Flis, A. Kępka, M. Bany, E. Niewadzi, M. Stępniak, M. Jońska, M. Dybciak, E. Piątek, K. Piątek

[Organizator: Zespół Wspierania Zdolności i Talentów]