Noc Bibliotek 2021 – CZYTANIE WZMACNIA

Biblioteka szkolna w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 im. Mariana Osińskiego po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej NOC BIBLIOTEK.

Czytanie wzmacnia”, gdzie zaprezentowane zostały  między innymi wydawnictwa  stawiające na rozwój osobowy, planowanie swojego miejsca w świecie i przyszłego zawodu. Do czytania młodzieży zaproponowaliśmy serię „CHCĘ BYĆ KIMŚ! Czyli jak osiągnąć cele w czasach, gdy wszyscy mamy wywalone”, „KIM CHCESZ BYĆ? Wybierz zawód najlepszy dla siebie”. Kolejna pozycja „WEŹ, SIĘ OGARNIJ! Pani Bukowa” to książeczka uwalniająca kreatywność, pokazująca, jak być zadowolonym z życia oraz pomagająca porządkować własne życie. Uwagę przyciągnęły również dwie pozycje prezentujące  mądre wsparcie psychologiczne dla nastolatków z literatury  finlandzkiej – „POWERBOOK DLA CHŁOPAKÓW” i „POWERBOOK DLA DZIEWCZYN”.

Dla młodszych pokazaliśmy książki z serii Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego,  pomagające dziecku zrozumieć i rozwiązać  trudne sprawy, z którymi spotyka się w codzienności, np. kłamstwo, agresja, dręczenie w klasie, tajemnice. Przykładowe tytuły to: „DRĘCZYCIEL W KLASIE”, DOBRE I ZŁE SEKRETY”. [zobacz na Fb] https://www.facebook.com/310468565803870/videos/302497144637280

Dziękujemy naszym czytelnikom oraz nauczycielom za udział w przedsięwzięciu i czas poświęcony na spotkanie z książką.

Nauczyciele Biblioteki

Anna Żaczek, Hanna Cieślik