Niezwykła PRZERWA NA CZYTANIE

29 października 2021 r. społeczność naszej szkoły wzięła udział w II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji PRZERWA NA CZYTANIE – bicia rekordu w czytaniu na przerwie

(organizator - Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim).

Czytanie odbyło się głównie na szkolnych korytarzach, ale również w  sali gimnastycznej, pokoju nauczycielskim, gabinecie dyrektora oraz bibliotece. Łącznie czytało 157 osób. Każda z klas biorących udział w akcji dostarczyła do biblioteki kartę, na której wymieniono tytuły oraz autorów czytanych publikacji. Plakaty zostały wywieszone na gazetce przed biblioteką i mogą posłużyć do inspiracji czytelniczych dla innych czytelników.

Dziękujemy czytelnikom za współtworzenie tych pięknych chwil ze słowem pisanym oraz przedstawicielom Samorządu Uczniowskiego za pomoc w rozpowszechnieniu akcji, a tym samym wprowadzaniu mody na czytanie wśród społeczności naszej szkoły.

[Nauczyciele biblioteki: Anna Żaczek, Hanna Cieślik]