Dzień Niedźwiedzia Polarnego.

"Zmian klimatu nie powstrzymają moje łzy. Możesz zrobić to tylko Ty!"

Niedźwiedź polarny jest zwierzęciem wzbudzającym ludzką sympatię, młode niedźwiadki wyglądają jak pluszowe przytulanki.

Tymczasem jest to największy lądowy drapieżnik, bardzo dobry i skuteczny myśliwy wytrzymujący warunki, których większość żywych organizmów na Ziemi nie byłaby w stanie znieść.    Niedźwiedzie wykształciły cechy wyglądu i zachowania umożliwiające im przetrwanie w niegościnnym środowisku Arktyki i zniszczenie tego środowiska będzie oznaczać dla nich zagładę. Uczniowie naszej szkoły a w szczególności - oddział przedszkolny ,,Pszczółki” i oddział przedszkolny ,,Mróweczki ” zwrócili uwagę poprzez swoje rysunki i ilustracje  nie tylko na wygląd, zachowanie i sposób życia niedźwiedzi polarnych, ale także na zagrożenia - zmiany klimatu prowadzące do zanikania pokrywy lodowej Arktyki, nadmierną emisję gazów cieplarnianych czy  ograniczanie powierzchni zielonych w tym lasów. Zapoznali się także  z informacjami w  prezentacji przygotowanej  przez panią Hannę  Cieślik  oraz gazetkami na korytarzu i w bibliotece szkolnej.

Dzień Niedźwiedzia Polarnego ma  przypominać o tym, że zmiany klimatu zależą od nas wszystkich i że los niedźwiedzia polarnego i jego sąsiadów leży w naszych rękach.