Szkolny konkurs matematyczny dla uczniów klas III

REGULAMIN SZKOLNEGO  KONKURSU  MATEMATYCZNEGO DLA UCZNIÓW KLAS III SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 im. MARIANA OSIŃSKIEGO W RYKACH

termin konkursu: 20. 05.2022r. godz. 8:50

ORGANIZATOR KONKURSU
Organizatorem  konkursu  są nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej  Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mariana Osińskiego w Rykach.
Osobą odpowiedzialną  za przygotowanie i przeprowadzenie konkursu  jest nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej wybrany przez Dyrektora szkoły lub Zespół Nauczycieli Edukacji Wczesnoszkolnej.

ZAGADNIENIA OGÓLNE

1. Konkurs skierowany jest do uczniów klas III Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mariana Osińskiego w Rykach.
  2. Informacje o konkursie oraz wyniki konkursu będą publikowane na stronie internetowej szkoły oraz na tablicach ogłoszeniowych szkoły.

CELE KONKURSU

1. Rozwijanie zainteresowań matematycznych i umiejętności samodzielnej pracy uczniów.
  2. Wyzwalanie twórczej aktywności.
  3. Zachęcanie do podejmowania różnorodnych działań matematycznych.
  4. Wyłonienie uczniów mających zdolności matematyczne w celu dalszej, ukierunkowanej pracy z nimi.
  5. Motywowanie uzdolnionych matematycznie uczniów do nauki i nauczycieli do pracy z młodymi pasjonatami.
  6. Wyłonienie MISTRZA i WICEMISTRZA Szkolnego Konkursu Matematycznego klas III Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mariana Osińskiego w Rykach.

ZAKRES WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI

Uczestnik konkursu będzie musiał wykazać się umiejętnościami wykraczającymi poza podstawę programową.  Zadania konkursowe obejmują zagadnienia z arytmetyki, geometrii, wiedzy praktycznej i logicznego myślenia.

ZASADY KONKURSU

1. W etapie szkolnym bierze udział maksymalnie po 5 uczniów z klasy wyznaczonych przez wychowawcę.
  2. 2.     Zadania konkursowe opracowuje i przygotowuje dla uczestników nauczyciel powołany w danym roku szkolnym przez Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mariana Osińskiego w Rykach.
  3. Konkurs należy przeprowadzić w nieprzekraczalnym terminie do 16 CZERWCA 2021 r.
  4. Na rozwiązanie zadań zawartych w teście należy przeznaczyć - 45 minut od momentu rozpoczęcia pracy uczniów.
  5. W czasie trwania konkursu uczniowie nie mogą korzystać z kalkulatora.
  6. Konkurs przeprowadza nauczyciel (Organizator)  w uzgodnionym z Dyrektorem Szkoły terminie (dzień i godzina).
  7. Oceny rozwiązanych zadań dokonuje Organizator i Jury (2 nauczycieli z klas I-III powołanych przez organizatora).
  8. O kolejności miejsc będzie decydować liczba zdobytych punktów.
  9. Wygrywa uczeń, który uzyska największą liczbę punktów.
  10. W przypadku uzyskania tej samej ilości punktów przez kilkoro uczniów będzie dogrywka rozstrzygająca wyniki (dodatkowe zadania matematyczne) oceniana przez Organizatora i Jury w tym samym co wcześniej składzie .
  11. Organizator i Jury są zobowiązani prace konkursowe sprawdzić, napisać protokół i ustalić laureatów konkursu - MISTRZA I WICEMISTRZA klas III w ciągu 5 dni roboczych następujących po konkursie.
  12. Wręczenie dyplomów i nagród odbywa się w dniu zakończenia roku szkolnego.
  13. Wszelkie kwestie, które nie są uregulowane regulaminem rozstrzygaOrganizator  konkursu.

TRYB ODWOŁAWCZY

Rodzic ma prawo w ciągu 3 dni roboczych od ogłoszenia wyników do odwołania się na piśmie od wyników konkursu, w którym uczestniczyło jego dziecko.
Odwołanie z uzasadnieniem należy złożyć do Dyrektora Szkoły.
Dyrektor Szkoły rozpatruje odwołanie w ciągu 2 dni roboczych.
Decyzja Dyrektora Szkoły jest ostateczna.