Szkolny konkurs dwujęzyczny „Szansa na Sukces”

Uczniowie naszej szkoły chętnie lubią  podejmować nowe wyzwania.

Uwzględniając wszechstronne zainteresowania  i talenty  naszych ósmoklasistów, a co za tym idzie zamiłowanie do nauki języków obcych, nauczycielki  języka rosyjskiego i języka angielskiego zorganizowały w maju 2022  dwujęzyczny konkurs.  Jego celem było  rozwijanie kompetencji kluczowych,  kształtowanie postaw otwartości na świat, przełamywanie barier językowych oraz tworzenie alternatywy do rozwijania  umiejętności poetyckich i wokalnych po rosyjsku i angielsku. Zadaniem uczniów była własna interpretacja wybranego przez siebie utworu w wersji wokalnej bądź recytatorskiej i utworzenie pliku dźwiękowego z wykorzystaniem TIK.

Na szczególne wyróżnienie  zasłużyli: Emilia Gągała /j. rosyski, recytacja/, Martyna Wieczorek /j.rosyjski, śpiew/, Mikołaj Krogulec /j.angielski, śpiew/, Julianna Kepka /j.angielski, śpiew/.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekunowie uczniów: B. Dziadosz /j.rosyjski/,  M.Stępniak /j.angielski/.