Ciekawscy trzecioklasiści. Dlaczego wszystkie pytania są dobre?

Członkowie Klubu Naszej Ziemi z klasy 3c z sukcesem ukończyli projekt edukacyjny „Ciekawscy trzecioklasiści. Dlaczego wszystkie pytania są dobre?” realizowany w roku szkolnym 2021/2022 w ramach programu Uniwersytet Dzieci w Klasie.

Był to cykl 8 lekcji składający się z zaproponowanych scenariuszy, dotyczących wybranej tematyki.  Projekt składał się z 2 etapów: lekcji na rozgrzewkę, które pozwalały na integrację dzieci i oswojenie ich ze swoimi emocjami oraz lekcji tematycznych - związanych z wiodącym tematem projektu. Lekcje oparte były na Metodzie Pytań i Doświadczeń.

Projekt pozwolił wesprzeć uczniów w rozwoju tak istotnych kompetencji, jak: kreatywność, otwartość, myślenie krytyczne i analityczne, innowacyjność, empatia oraz umiejętność pracy projektowej i współpracy.

Opiekun KNZ Barbara Pacek