Konkurs historyczny "Polskie Symbole Narodowe".

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mariana Osińskiego w Rykach pozyskała fundusze z  Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0  na lata 2021-25.

W ramach programu  w dniu  9.12.2022 r. przeprowadziła dla uczniów klas 6.  szkolny konkurs historyczny pt.  „Polskie Symbole Narodowe”. Konkurs odbył się 9 grudnia 2022 roku, wzięło w nim udział  15 uczniów.

Konkurs miał na celu:

- kształtowanie postaw szacunku do symboli narodowych;

- pogłębianie i umacnianie wśród młodych ludzi postaw patriotycznych i obywatelskich;

- popularyzowanie święta państwowego Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej;

- utrwalanie i przestrzeganie procedur związanych z symbolami narodowymi;

- przybliżenie polskich postaci historycznych – Józefa Wybickiego, Henryka Dąbrowskiego, Józefa

Piłsudskiego  w oparciu o ksiązki, które zakupiła biblioteka szkolna;

- dostarczanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu i zachęcanie do czytania literatury

historycznej.

Konkurs przebiegał dynamicznie. Uczestnicy rozwiązywali quiz na platformie kahoot.it, do którego pytania przygotowali uczniowie klasy 8a. Zwyciężyli uczniowie, którzy udzielili najwięcej poprawnych odpowiedzi i w najkrótszym czasie.

Po zakończeniu konkursu komisja dokonała podsumowania uzyskanych punktów i wyłoniła laureatów:

I miejsce – Hanna Baca, klasa 6a

II miejsce – Aleksandra Michalczyk, klasa 6a

III miejsce – Patryk Kamiński, klasa 6b

Pani dyrektor Wioletta Kaczorek dokonała wręczenia nagród książkowych, pamiątkowych dyplomów oraz drobnych upominków. Książki oraz materiały reklamowe biblioteki szkolnej w postaci zakładek do książek oraz długopisy z cytatem zostały zakupione z funduszu NPRCZ.

Gratulujemy uczestnikom wiedzy i uzyskanych wyników!

Organizator:  Małgorzata Jońska oraz Magdalena Wieczorek

we współpracy z Anną Żaczek nauczycielem biblioteki