Damy, kobiety, dziewczęta, które zmieniły świat! – konkurs czytelniczy

Organizatorem marcowego konkursu pt. Damy, kobiety, dziewczęta, które zmieniły świat! była biblioteka szkolna. Do konkursu przystąpiły klasy VI.

Wpłynęło 6 bardzo wartościowych i pięknych prac plastycznych w formie lapbooków wykonanych w oparciu o książki wybrane przez uczestników. Celem przedsięwzięcia czytelniczego było zainteresowanie uczniów literaturą biograficzną zakupioną w ramach NPRCz w oparciu o wybrany zestaw książek oraz poznanie postaci kobiecych, które mogą stać się wzorem warściowych postaw życiowych oraz inspiracją do spełniania własnych marzeń.

Wybrane postacie kobiece to: Wisława Szymborska, Maria Curie-Skłodowska, Helena Błażusiakówna, Simona Kossak.

Jury w składzie: Katarzyna Flis, Anna Żaczek, Małgorzata Franczak oceniło prace według  wcześniej określonego kryterium i przyznało nagrody oraz wyróżnienia.

Nagrody i wyróżnienia otrzymali:

1 miejsce – Baca Hanna (6a)

2 miejsce – Antoni Puławski (6b)

3 miejsce – Aneta Wieczorek (6b), Amelia Kuźmiak (6c)

Wyróżnienia: Aleksander Bany (6b), Amelia Kachel (6c)

Dziękujemy serdecznie za udział i zapraszamy do czytania publikacji biograficznych oraz do obejrzenia wystawki pokonkursowej lapbooków.