Z wizytą w Warszawie.

5 kwietnia 2023 roku uczniowie klas II,IV,V i VIII naszej szkoły wzięli udział w wyjeździe do Warszawy. Głównym celem wycieczki było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik, znajdującego się nieopodal Stadionu Narodowego oraz spacer po mieście i obejrzenie zabytków stolicy.

Pierwszym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik. Jest to interaktywna wystawa, na której znajduje się około 340 eksponatów w sześciu galeriach tematycznych oraz Teatr Robotyczny, Park Odkrywców i planetarium. Są tam stanowiska doświadczalne i narzędzia pozwalające na samodzielne poszerzanie wiedzy i wyjaśnianie wielu zjawisk. Kolejnym punktem wycieczki był spacer po Starym Mieście. Niestety ze względu na wizytę w Warszawie prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego część starówki była niedostępna dla zwiedzających.

Niestety, wszystko co fajne, szybko się kończy. W godzinach wieczornych zmęczeni, ale bardzo zadowoleni  dotarliśmy do Ryk.