Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu to święto obchodzone corocznie 2 kwietnia, mające na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu. Z tej okazji w naszej szkole przygotowane zostały gazetki tematyczne.

Zarówno starsi jak i młodsi uczniowie zapoznając się z informacjami zawartymi na plakatach mogli wyobrazić sobie z czym każdego dnia zmagają się osoby ze spektrum. Na godzinach wychowawczych uczniowie oglądali filmy poszerzające wiedzę o autyzmie, jak również pokazujące funkcjonowanie osób z tym zaburzeniem w społeczności szkolnej. Niemal wszyscy uczniowie pamiętali o ubraniu w niebieskim kolorze – symbolu tego dnia. Dużym zainteresowaniem cieszył się plakat ”Przybij piątkę dla autyzmu”. Chętni odbijali pomalowane niebieską farbą dłonie na przygotowanym arkuszu, wyrażając tym samym akceptację dla dzieci dotkniętych autyzmem.