Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mariana Osińskiego w Rykach

Sialiśmy ziarenka czytelnictwa – eksperyment uczniowski.

Ziarenka czytelnictwa sialiśmy nie tylko poprzez wystawę publikacji popularnonaukowych, ale również wykonaliśmywspólnie eksperyment uczniowski.

Jak przebiegały nasze działania i co nam „wyrosło”?

Z okazji obchodów Dnia Ziemi ogłosiliśmy w dniach 24-28 kwietnia tydzień czytania publikacji o tematyce proekologicznej. Tegoroczne hasło brzmiało: „Zainwestuj w  naszą planetę!”. Uczniowie mogli wypożyczać książki z wystawy zorganizowanej przez bibliotekę oraz rozwiązać tematyczne krzyżówki, które były dostępne na korytarzu przy bibliotece. Cieszy nas fakt, że dosyć dużo uczniów zaangażowało się w akcję i tym samym poświęciło czas na zdobycie wiadomości oraz poszerzenie swojej wiedzy o ochronie Ziemi. Zwrócono nam 53 poprawnie rozwiązane krzyżówki. Całą grupą odwiedziła nas klasa 3b, która wypożyczyła książki opisujące naszą planetę oraz inne z serii jak wykonać eksperymenty związane z  czterema żywiołami Ziemi. 

Wspólnie z uczniami klasy 1c wykonaliśmy eksperyment uczniowski i zasialiśmy nasiona owsa, szczypiorku oraz awokado.  Zapraszamy do obejrzenia na zdjęciach efektów naszej pracy.

(Anna Żaczek we współpracy z Barbarą Pacek)