Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mariana Osińskiego w Rykach

43. Mały Konkurs Recytatorski - Turniej Wojewódzki.

W dniach 4-6 czerwca 2024 roku Klub Muzyczny Centrum Spotkania Kultur w Lublinie był gospodarzem Turnieju Wojewódzkiego 43. Małego Konkursu Recytatorskiego.

Wydarzenie to przyciągnęło młodych adeptów sztuki recytatorskiej z całego województwa, w tym reprezentantów naszej szkoły. 
W powiatowych eliminacjach 43. Małego Konkursu Recytatorskiego do dalszych rozgrywek z naszej szkoły zakwalifikowało się czworo recytatorów: Alicja Zowczak, Paweł Zowczak, Piotr Łukasiak, Paulina Warowna, którzy z powodzeniem rywalizowali w swoich kategoriach wiekowych.

Jury Turnieju Wojewódzkiego w składzie: 

  • Anna Koźlik - aktorka, absolwentka Krakowskiej Szkoły Teatralnej, artystka kolektywu Lufcik na Korbkę i Teatru Złego, logopedka,
  • Joanna Cholewa - recytatorka, laureatka wielu konkursów recytatorskich, tegoroczna laureatka Nagrody Kulturalnej Województwa Lubelskiego oraz 
  • Mateusz Więcławek - aktor, absolwent Łódzkiej Szkoły Filmowej,

po wysłuchaniu 105 recytatorów, przyznało nagrody i wyróżnienia.

Serdeczne gratulacje należą się: 

Piotrowi Łukasiakowi - nagroda 

Pawłowi Zowczakowi - wyróżnienie

Paulinie Warownej - wyróżnienie

za ich osiągnięcia na szczeblu wojewódzkim. Ich sukcesy są powodem do dumy dla całej społeczności szkolnej. Wspierajmy naszych młodych artystów w ich twórczej drodze i kibicujemy im w kolejnych konkursach!