Światowy Dzień Kota

17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota. Koty są niezwykle pięknymi zwierzętami, bez względu na rasę.

Uroda i zwinność ruchów, proporcjonalność budowy ciała, zaskakująca mimika, ciekawe spojrzenia, pewna tajemniczość sposobu bycia - wszystko to sprawia, że kot jest interesującym towarzyszem człowieka.

Uczniowie klasy IIIc pod opieką pani Weroniki Falenta-Brodowskiej na zajęciach plastycznych wyszywali koty maskotki, przytulanki. Pani Małgorzata Kałaska wraz z dziećmi ze świetlicy wykonała wystawę kotów.  Zwierzęta zostały wykonane z surowców wtórnych (butelek plastikowych, makulatury, resztek materiału). Uczennice ze starszych klas przygotowały gazetki zawierająceinformacje na następujące temat: anatomii i filozofii kotów, występujących ras, powszechnych zachowań i komunikacji między kotami.