27 lutego Dzień Niedźwiedzia Polarnego

,,Biały Miś”

Ocieplanie się Arktyki, topnienie pokrywy lodowej to wynik efektu cieplarnianego.

My - ludzie przyczyniamy się m.in. do wyginięcia niedźwiedzia polarnego-jednego z największych żyjących drapieżników lądowych. Stale rosnąca emisja dwutlenku węgla (CO2) zabija te niezwykle piękne ssaki.

Dlatego w naszej szkole co roku w tym dniu zwracamy szczególną uwagę na ten ważny problem. Pani Ania Żaczek (nauczyciel biblioteki) przygotowała wystawę książek poruszających temat ginięcia gatunku niedźwiedzia polarnego. Pani Edyta Niewadzi (nauczycielka języka angielskiego) razem z uczniami klas edukacji wczesnoszkolnej zorganizowała wystawę prac plastycznych o zwyczajach niedźwiedzi polarnych, zaopatrzoną angielskimi komentarzami. Rysunki i prace plastyczne uczniów ze świetlicy szkolnej także ozdobiły naszą szkołę. Prace zostały wykonane pod kierunkiem pani Małgorzaty Kałaski. Starsi uczniowie naszej szkoły zwrócili uwagę na ten poważny problem i wykonali gazetki na temat ochrony tego gatunku. W pracach uczestniczyli uczniowie: klasa VIIa - Patrycja Opalińska, Nikola Król, Dawid Grabek, Kacper Długaszek, klasa VIIIa - Oliwia Ścibior, Patrycja Zduniak. Obie uczennice w oddziale przedszkolnym uświadomiły ,,milusińskim” temat trudnej sytuacji niedźwiedzi polarnych na świecie i ważności tego święta.