Konkurs „Weekend z wierszem…” rozstrzygnięty!!!

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły od dawna czynią starania, aby wprowadzić modę na życzliwość i kulturę osobistą.

Doskonałą okazją do rozpowszechniania idei ludzkiej serdeczności stał się Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.  Z tego względu w miesiącu listopadzie został ogłoszony szkolny konkurs literacki dla klas 1-3 pt.: „Weekend z wierszem…” w ramach tej akcji, który przypada na 21 listopada. Konkurs polegał na  napisaniu wiersza - rymowanki, na którą składał się minimum 6-cio wersowy rymowany wiersz własnego autorstwa, na temat: życzliwości, tolerancji, kultury czy niesieniu pomocy.
Celem konkursu było:
  • podkreślenie jak ważna dla każdego człowieka jest potrzeba szacunku, serdeczności, uśmiechu, mówienie dobrych słów i niesienie bezinteresownej pomocy innym;
  • rozwijanie wrażliwości i wyobraźni młodych Autorów;
  • inspirowanie dzieci do aktywności twórczej i czytelniczej;
  • stworzenie dzieciom możliwości prezentacji własnej twórczości literackiej.

Komisja konkursowa w składzie: p. Hanna Cieślik - nauczyciel biblioteki, p. Anna Żaczek - nauczyciel biblioteki i p. Katarzyna Flis - nauczyciel jęz. polskiego uznały, że wszystkie wiersze napisane przez dzieci są zgodne z tematem. Utwory zawierają wiele słów i nawiązują do życzliwości i odpowiedniego zachowania się. Młodzi autorzy poradzili sobie dobrze ze stylistyką i rytmiką wiersza. Z nadesłanych prac powstało „Drzewko Życzliwości” prezentujące literackie talenty uczniów.

Jury przyznało następujące miejsca:
I miejsce - Filip Szlendak  z klasy 2c
II miejsce - Zosia Łukasiak z klasy 2c
III miejsce - Hubert Wójcicki z klasy 2a
Wyróżnienie - Nikola Szczepaniec z klasy 2c
Wszyscy laureaci otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców działającą przy PSP nr 1 w Rykach. Gratulujemy!!!
Życzliwość bez wątpienia odgrywa doniosą rolę w codziennym życiu każdego człowieka. Przychylne nastawienie do świata, uśmiech, miłe słowo, uprzejmy gest, potrafią wprowadzić w dobry nastrój oraz sprawić, że ludziom żyje się lepiej.
,,JEŚLI USUWA SIĘ Z ŻYCIA MIŁOŚĆ I ŻYCZLIWOŚĆ, TO USUWA SIĘ WSZELKĄ PRZYJEMNOŚĆ” - Cyceron
M. Kałaska