Spotkanie z książką, czyli literacki spacer „Z Rykusiem po Rykach”.

6 października 2020 r. oddział przedszkolny „Mróweczki” oraz klasy: 1a i 1b wzięły udział w niecodziennym spacerze literackim szlakiem miejsc historycznych naszego miasta.

Publikacja „Z Rykusiem po Rykach", napisana specjalnie dla dzieci, zawiera wiele faktów z przeszłości Ryk. Autorem oraz ilustratorem jest Pani Agata Karpińska, która poprowadziła dzisiejsze spotkanie i przybliżyła w ciekawy sposób miejsca, które każdy mieszkaniec naszego miasteczka powinien poznać.

Spotkaniu towarzyszył Rykuś - postać z herbu naszego miasta, a jednocześnie tytułowy bohater książki o Rykach. Wzbudził wiele emocji, gdy  nagle pojawił się wśród dzieci.
Chwile z książką, przerywane wspólnym śpiewaniem piosenki „Wraz z Rykusiem poprzez Ryki idą sobie dziarskie smyki" szybko minęły.
Na zakończenie, każdy uczestnik spotkania otrzymał na pamiątkę przewodnik, kolorowankę i naklejkę. Mamy nadzieję, że ta kolorowa książka oddana w ręce naszych przedszkolaków i pierwszoklasistów zaowocuje miłością do czytania oraz miejsc, w których wzrastają dzieci.
Przewodnik powstał w ramach projektu „Wolność jest w nas”, realizowanego przez MGCK w Rykach. Dziękujemy Dyrekcji MGCK w Rykach za możliwość uczestniczenia w przedsięwzięciu budującym naszą lokalną tożsamość.
[spotkanie zrealizowane w ramach akcji czytelniczej Noc Bibliotek
„Biblioteka z klimatem” PSP nr 1 Ryki]