Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mariana Osińskiego w Rykach
Wycieczka do Lublina kl. 1c - nagrodą w konkursie „Spotkania ze sztuką”.
26 maja 2026 roku klasa 1c wyruszyła na wyjątkową, jednodniową wycieczkę do Lublina. Wycieczka była nagrodą w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Spotkania ze sztuką” organizowanym przez Fundację PGE , którą zdobyła dla klasy Anastazja Gregorczyk.
Pierwszym przystankiem na naszej trasie była wizyta w Muzeum Narodowym w Lublinie, w którym dzięki opowieściom przewodnika, dzieci poznały historię tego miejsca i podziwiały cenne eksponaty. Na zakończenie nasza laureatka, Anastazja Gregorczyk, uroczyście odebrała dyplom oraz nagrodę za zdobycie wyróżnienia w konkursie.
Po wizycie w muzeum wyruszyliśmy na spacer Lubelską Trasą Podziemną. Oprowadzała nas pani Jadwiga, która w przystępny i interesujący sposób przybliżyła nam historię miasta.
Na koniec przyszedł czas na dawkę ruchu podczas wizyty w Centrum Nauki i Zabawy. Uczniowie nie tylko sprawdzili swoje możliwości fizyczne, ale także dobrze się bawili i doskonalili swoje umiejętności w zakresie robotyki podczas zorganizowanych tam warsztatów.
Wycieczka była pełna wrażeń i dostarczyła mnóstwo pozytywnych emocji.