Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mariana Osińskiego w Rykach
XIX edycja Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę”.
Uczniowie klas V – VIII w roku szkolnym 2025/2026 realizowali XIX edycję Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę”.
Głównym celem programu była edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej i ich rodzin poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, w oparciu o odpowiedzialność indywidualną i wolny wybór jednostki. W ramach realizacji programu przeprowadzono szkolny etap konkursu „Trzymaj Formę”. W konkursie uczestniczyły: Alicja Kaczanowska i Maja Kowalczyk z klasy 7b oraz Gabriela Bodurka i Zofia Wiciejowska z klasy 7a. Dodatkowo uczniowie klas 7b pod opieką nauczyciela w ramach projektu „Trzymaj Formę” zorganizowali: „Dzień Zdrowia”, który odbył się na terenie parku miejskiego w Rykach. Wzięli udział w biegu z przeszkodami, podczas którego mieli do wykonania dodatkowe zadania np. z wylosowanych liter ułożenie nazw dyscyplin sportowych, oraz wykonanie dodatkowych ćwiczeń sprawnościowych. Na zakończenie projektu uczniowie dostali listę zasad, którymi należy się kierować, aby zachować zdrowie i dobrą formę fizyczną. Koordynatorami programu były: p. Katarzyna Tarka, p. Agnieszka Osipiak, p. Anna Ośko.