PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM DOBROCI DLA ZWIERZĄT

Do działań zainicjowanych przez  nauczyciela  biologii  p. Katarzynę Tarkę  dołączyła również biblioteka szkolna.

Na okolicznościowej wystawie pokazano czytelnikom nowe serie o tematyce podróżniczej,  prezentujące bogactwo świata zwierzęcego. Książki Neli małej Reporterki zyskały uznanie nie tylko wśród młodych czytelników, ale i dorosłych. Te niezwykłe publikacje  zaopatrzone w wiele pięknych fotografii przybliżą świat, który nie jest nam dostępny na co dzień. Co więcej, czytelnik może odszukać w książkach kody QR, które po zeskanowaniu przez odpowiednią aplikację na telefonie poszerzą  wiadomości na wybrane tematy lub bezpośrednio przeniosą w egzotyczne  miejsca. Wśród polecanych książek znalazła się również seria Zwierzaki świata napisana przez Martynę Wojciechowską. Jej słowa podkreślają głęboki sens podejmowania nawet najmniejszych działań w kierunku ochrony zwierząt.

Od tego, jacy jesteśmy, zależy przyszłość Ziemi i los zwierząt !!!
Przygotowanie wystawy: Anna Żaczek