SPOTKANIE AUTORSKIE Z LUIZĄ BORKOWSKĄ-ZIÓŁKOWSKĄ

Niezmiernie miło nam było gościć dzisiaj (9.10.2019 r.) w naszej szkole na spotkaniu autorskim pisarkę – panią Luizę Borkowską-Ziółkowską.

Dziękujemy za ten bezcenny czas spędzony na wspólnej rozmowie, głośnym czytaniu oraz śpiewaniu. Pani Luiza opowiedziała o początkach swojej przygody z pisaniem. Jej dwie książki dla dzieci PROSZĘ, PRZEPRASZAM, DZIĘKUJĘ oraz SKĄD SIĘ WZIĄŁEM W BRZUSZKU, TATO? powstały wprost z życia, kiedy to jej własne dzieci zaczęły dorastać i zadawać bardzo mądre, ale i kłopotliwe pytania. Wierszowane opowiastki są odpowiedzią na ich rozterki, ale również rozwieją zapewne wątpliwości innych czytelników. Świetnie się sprawdzą podczas prowadzenia trudnych rozmów. Polecamy je również Rodzicom (wkrótce będą dostępne w naszej bibliotece).
Na spotkaniu dzieci dowiedziały się również między innymi, co to jest ośmiozgłoskowiec i czy łatwo zostać pisarzem.
W czytelniczym wydarzeniu uczestniczyli uczniowie klasy 3a, 3b, 3c, nauczyciele - B. Rafeld, J. Miłosz, E. Niewadzi, W. Falenta-Brodowska, E. Kociołek. Na spotkaniu gościła również p. dyr. Wioletta Kaczorek.
Przedsięwzięcie zorganizowano w ramach ogólnopolskiej akcji czytelniczej NOC BIBLIOTEK 2019. Jedna z książek została zakupiona z Funduszy Programu Rozwoju Czytelnictwa. Organizatorami są nauczyciele biblioteki - Anna Żaczek, Hanna Cieślik.