Akcja "Październik miesiącem dobroci dla zwierząt". Zbiórka karmy.

Październik jest miesiącem, w którym szczególnie staramy się pamiętać o zwierzętach.

4 października przypadają imieniny Św. Franciszka z Asyżu – patrona zwierząt i tego dnia obchodzony jest Światowy Dzień Ochrony Zwierząt, a cały miesiąc został ustanowiony MIESIĄCEM DOBROCI DLA ZWIERZĄT. Z tego względu, wzorem lat ubiegłych, we współpracy z Samorządem Uczniowskim, w świetlicy zorganizowane zostały róże działania, w które zaangażowały się dzieci.  Przeprowadzono zajęcia dotyczące w jaki sposób należy dbać o zwierzętami, wykonano aleję zwierząt, wystawę prac plastycznych i zbiórkę darów na rzecz bezdomnych zwierząt.

Akcja spotkała się z ogromnym odzewem. Uczniowie naszej szkoły pokazali, że los bezdomnych zwierząt nie jest im obojętny. Wykazali się wielką wrażliwością i chęcią pomocy. Dlatego dziękujemy wszystkim Dzieciom i Rodzicom, którzy włączyli się w akcję i pokazali, że dzielenie się tym co mamy - to dobry nawyk. Wszystkie dary zostały spakowane i zawiezione do schroniska w Puławach. Cieszymy się, że poruszyliśmy Wasze serca. DZIĘKUJEMY!!!

M. Kałaska