Pasowanie na czytelnika

Zgodnie z tradycją naszej szkoły w dniach 10 i 11 lutego 2021 r. uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz rozwijania umiejętności czytania. Po wprowadzeniu w magiczny świat książek, przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a pani Dyrektor Wioletta Kaczorek pasowała każdego ucznia piórem. Na pamiątkę uroczystości dzieci otrzymały książki „Pierwsze abecadło” – Wyprawka Czytelnicza dla pierwszaka od Instytutu Książki, które będą przypominać im o złożonych obietnicach, a każda klasa pamiątkowy dyplom. Naszym najmłodszym czytelnikom życzymy ciekawych przygód w świecie książek.

Hanna Cieślik