Mróweczki na wycieczce w Cukierni Alpak.

5 października najmłodsi z naszej szkoły - grupa zerówkowa Mróweczki wybrała się na wycieczkę. Odwiedziliśmy powstałą niedawno Cukiernię Alpak.

Ale nie jedliśmy słodyczy! Nazwa miejsca, które odwiedziliśmy nawiązuje do imion tamtejszych mieszkańców. Szarlotka, Beza, Oreo, Brownie, Krakers to alpaki, które mieszkają w Rykach na ulicy Żytniej 60a. Już od samego początku byliśmy "eskortowani" na miejsce przed dwie alpaki. Zaproszeni przez przemiłą właścicielkę zajęliśmy miejsce na wygodnych i kolorowych leżaczkach. Dowiedzieliśmy się skąd pochodzą, co jedzą i jakie alpaki mają zwyczaje. A potem głaskaliśmy je i karmiliśmy marchewkami. Alpaki od razu miło nas przyjęły, a tym bardziej wystraszonym z naszej grupy, dały czas na oswojenie się z nową sytuacją. Ostatecznie wszystkie Mróweczki miały kontakt z tymi zwierzętami.

Na koniec wizyty pożegnaliśmy się z opiekunką alpak i odprowadzeni przed zwierzaki do bramy wyruszyliśmy do szkoły. W drodze powrotnej, chociaż brzuszki niespodziewanie prosiły już o podwieczorek, wybraliśmy się jeszcze na spacer, żeby pozbierać dary jesieni - kasztany i żołędzie.
To był dzień pełen przyjemnych emocji!
Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia Cukierni Alpak, a naszym Rodzicom dziękujemy za zorganizowanie nam tej wyjątkowej wizyty!