BIBLIOTECZNA MAPA LITERACKIEGO ŚWIATA uzupełniona!

Biblioteczna Mapa Literackiego Świata została uzupełniona o nasze propozycje!

Z okazji świętowania Tygodnia Bibliotek 13 i 14 maja 2021 r. klasa 3a i 3b zostały zaproszone do udziału w zajęciach  inspirowanych ogólnopolską akcją czytelniczą „Biblioteczna Mapa Świata Literackiego”. W tych dniach wspólnie poszukiwaliśmy w książkach wątków o bibliotekach oraz bibliotekarzach, ponadto dodaliśmy nasze propozycje do wirtualnej mapy literackich fascynacji.  (link   https://tiny.pl/r61hk)

Klasa 3a wybrała książkę powstałą na podstawie faktów: „Dziewięć wcieleń kota Deweya” napisanej przez Myron Vicky i Bret Witter. Bohaterem jest kot, który trafił do pojemnika na zwroty książek, a następnie zamieszkał w bibliotece i stał się ulubieńcem czytelników.

Klasa 3b postawiła na odnalezienie odpowiedzi na pytanie: – Co skłoniło Henryka Sienkiewicza do pisania?  Zgłoszona książka to Opowieść o Henryku Sienkiewiczu „Piórem i mieczem” autorstwa Anny Czerwińskiej-Rydel.  Warto poznać tę pozycję, ponieważ mieszkamy niedaleko Woli Okrzejskiej, czyli miejsca urodzenia sławnego pisarza.  Tu warto dodać, że w poszukiwaniach wydawnictw na dany temat pomógł nam KATALOG ONLINE BIBLIOTEKI, który pozwala na szybkie przeglądanie zasobów szkolnej biblioteki.

[Zajęcia przeprowadziła Anna Żaczek nauczyciel biblioteki szkolnej]