PODARUJ WIERSZ – ogólnopolska akcja czytelnicza Fundacji im. Zbigniewa Herberta

To piękne działanie, prosto z serca, podkreślające wrażliwość każdego zostało zainicjowane przez Fundację im. Zbigniewa Herberta.

„Zbigniew Herbert pisał listy - wiersze do przyjaciół, do ważnych dla niego artystów, do osób, które cenił (niektóre z tych listów znalazły się następnie w książkach poety i należą do najprzenikliwszych i najmocniej poruszających jego utworów). Ten gest pisarza – gest ofiarowania komuś autografu wiersza – jest inspiracją dla naszej akcji.”

W naszej szkole za sprawą szkolnej biblioteki w akcję zaangażowali się uczniowie, nauczyciele języka polskiego,  języka angielskiego oraz Samorząd Uczniowski.
Podczas zabawy z poezją powstał pomysł obdarowania wierszami z okazji  Dnia Edukacji Narodowej każdego z nauczycieli i pracowników naszej placówki. Nie obyło się bez wielu wzruszeń, co świadczy o tym, że drobne gesty życzliwości i poświęcenia czasu dla drugiej osoby mają ogromne znaczenie.
Z uwagi na duże zainteresowanie, akcja została przedłużona do 30 listopada 2019 roku.
Możecie jeszcze dołączyć do AKCJI  „PODARUJ WIERSZ” ❤. W bibliotece szkolnejudostępniamy tomiki poezji oraz specjalną papeterię z okolicznościowym nadrukiem.
Co musicie zrobić, aby wziąć udział?
Wybieracie osobę, do której kierujecie wiersz, następnie wyszukujecie odpowiedni wiersz i PRZEPISUJECIE ODRĘCZNIE na papeterię. Kolejny krok to podarowanie go wybranej osobie.
Anna Żaczek, Katarzyna Tarka