PASOWANIE NA CZYTELNIKA

14 lutego 2020 roku, w naszej szkole, odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej.

Pierwszoklasiści, wraz ze swoimi  wychowawcami, obejrzeli inscenizację przygotowaną przez uczennice z klasy 3a.

W czasie spotkania dzieci odgadywały zagadki, rozpoznawały bohaterów książek. Wszyscy wykazali się dobrą znajomością bajek. Gratulujemy wiedzy!
Następnie uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie i zostali pasowani przez panią dyrektor W. Kaczorek na Czytelników biblioteki szkolnej.
Na pamiątkę tej uroczystości, uczniowie otrzymali kolorowe zakładki, a każda klasa pamiątkowy „Akt pasowania na CZYTELNIKA”.
Po spotkaniu pierwszoklasiści zostali zaproszeni do biblioteki na zajęcia, podczas, których poznali zasady wypożyczania zbiorów bibliotecznych.
Po raz pierwszy jako pełnoprawni czytelnicy biblioteki szkolnej wypożyczyli książkę do domu.
Hanna Cieślik