Grecja 2015 - SP nr 1 w Rykach

Grecja 2015

DZTL "Ryki"
We wrześniu, w dniach 17 -24 mieliśmy okazję odwiedzić Grecję. Uczestniczyliśmy w Międzynarodowym Festiwalu Folkloru „Emerald Island” na wyspie Thassos.
Na przepiękną wyspę musieliśmy popłynąć promem, który dla wielu z nas stanowił ogromną atrakcję. Malownicza wyspa przywitała nas przepiękną, słoneczną pogodą.
W festiwalu uczestniczyły zespoły z Polski, Ukrainy, Serbii, Estonii i Łotwy.
Zakwaterowanie w jednym ośrodku przyczyniło się do nawiązania wielu przyjaźni.
Podczas festiwalu odbyły się trzy koncerty. Każdy z nich zorganizowany był w innej części malowniczej wyspy i rozpoczynał się barwnym, roztańczonym korowodem. W wolnym czasie mieliśmy możliwość zwiedzić antyczne ruiny teatru greckiego, greckie miasto portowe - Limenas, w którym zakupiliśmy wiele pamiątek. Wyjazd na malowniczą wyspę na długo pozostanie w naszej pamięci i dlatego chcemy wszystkim, którzy dołożyli wszelkich starań, by mógł się odbyć serdecznie dziękujemy.