Grecja 2018 - SP nr 1 w Rykach

Grecja 2018

DZTL "Ryki"
W 2018 roku ponownie gościliśmy w Hanioti w Grecji.  W dniach 23 – 30 września odbył się Międzynarodowy Festiwal Folkloru „Hanioti 2018”. W trzydziestym, jubileuszowym festiwalu wzięło udział 33 zespoły z różnych krajów świata m.in. z Ukrainy, Bułgarii, Puerto Rico, Czech, Serbii, Węgier, Grecji, Polski i in. Nasz zespół był jedynym zespołem reprezentującym nasz kraj. W ramach festiwalu odbyło się trzy koncerty w różnych miejscach półwyspu Kasandra.
Jedną z atrakcji była wycieczka do Thessalonik gdzie mieliśmy okazję zwiedzić to piękne miasto a także popłynąć w rejs po Morzu Egejskim.
Grecja przywitała nas piękną, słoneczną pogodą co pozwoliło nam skorzystać z kąpieli w morzu . Jednak kolejne dni nie były już tak słoneczne ale to nie popsuło nam humoru.
Organizatorzy dołożyli wszelkich starań by każdy zabrał ze sobą wiele pięknych wspomnień. Jednym z nich będzie udział w olimpiadzie sportowej, w której każdy zespół wystawił swoją drużynę. Nasza grupa zdobyła wysokie trzecie miejsce. Wyjazd do Grecji już za nami ale nie odbył by się gdyby nie ogromne wsparcie rodziców i Towarzystwa wspierania Edukacji i Kultury „Tradycja”, którym składamy ogromne podziękowania.