Grecja 2018 - SP nr 1 w Rykach

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1
"Jedynka" jest szkołą nowoczesną ale kultywującą i kontynuującą historię szkolnictwa
08-500 Ryki, ul. Słowackiego 2
tel.: 818651565
e-mail: zso1ryki@home.pl
www.facebook.com/jedynka.ryki
NIP: 5060115169 REGON: 000554069
im. Mariana Osińskiego w Rykach
w Rykach i pierwszej szkoły powstałej w Rykach w październiku 1901 roku.
www.zso1ryki.pl
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mariana Osińskiego w Rykach
Przejdź do treści
Przydatne linki:

Grecja 2018

DZTL "Ryki"
W 2018 roku ponownie gościliśmy w Hanioti w Grecji.  W dniach 23 – 30 września odbył się Międzynarodowy Festiwal Folkloru „Hanioti 2018”. W trzydziestym, jubileuszowym festiwalu wzięło udział 33 zespoły z różnych krajów świata m.in. z Ukrainy, Bułgarii, Puerto Rico, Czech, Serbii, Węgier, Grecji, Polski i in. Nasz zespół był jedynym zespołem reprezentującym nasz kraj. W ramach festiwalu odbyło się trzy koncerty w różnych miejscach półwyspu Kasandra.
Jedną z atrakcji była wycieczka do Thessalonik gdzie mieliśmy okazję zwiedzić to piękne miasto a także popłynąć w rejs po Morzu Egejskim.
Grecja przywitała nas piękną, słoneczną pogodą co pozwoliło nam skorzystać z kąpieli w morzu . Jednak kolejne dni nie były już tak słoneczne ale to nie popsuło nam humoru.
Organizatorzy dołożyli wszelkich starań by każdy zabrał ze sobą wiele pięknych wspomnień. Jednym z nich będzie udział w olimpiadzie sportowej, w której każdy zespół wystawił swoją drużynę. Nasza grupa zdobyła wysokie trzecie miejsce. Wyjazd do Grecji już za nami ale nie odbył by się gdyby nie ogromne wsparcie rodziców i Towarzystwa wspierania Edukacji i Kultury „Tradycja”, którym składamy ogromne podziękowania.
© Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mariana Osińskiego w Rykach. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wykonał: Tomasz Bany tomasz.bany@zso1ryki.pl
Wróć do spisu treści