JAK JEDYNKA ŚWIĘTOWAŁA 3 MAJA?

........Ojczyzna - bliskie słowo,

W nim serca wszystkie Ojczyzna- zwykłe słowo, Czemu tak bliskie? Ojczyzna - to czas dawny,

Ojczyzna - to czas bliski,

To miły dom rodzinny i matki oczy jasne

Ojczyzna - to jest mowa znajoma od kołyski

Ojczyzna - to my sami, to serca nasze własne! ..........

W naszej szkole miało miejsce wiele działań poświęconych temu doniosłemu wydarzeniu.  W związku z pandemią i reżimem sanitarnym poszczególne przedsięwzięcia odbywały się w ciągu kilku dni.

1.   28 i 29 maja udekorowaliśmy szkołę flagami wykonanymi przez uczniów podczas zajęć technicznych pod kierunkiem p. W. Kalisz,

2.   6 maja wszyscy uczniowie klas I-III byli ubrani w barwy biało-czerwone,

3.   6 maja w klasie 3a (wych. p. B. Kornas) odbył się konkurs recytatorski pt. ,,Radosne Święto”. Uczestnicy otrzymali słodkie upominki,

4.   W bibliotece szkolnej p. H. Cieślik i p. A. Żaczek wykonały wystawę poświęconą temu świętu.

Te działania były krótką lekcją historii i patriotyzmu w codziennym życiu młodych ludzi.

Bożena Wojdat