Hiszpania 2014

W dniach 21 - 28.06.2014r. Dziecięcy Zespół Tańca Ludowego "Ryki" działający przy ZSO nr 1 w Rykach uczestniczył w Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym "ALEGRIA" w Hiszpanii. W festiwalu brało udział 31 zespołów m.in.: z Rosji, Ukrainy, Gruzji, Łotwy, Serbii, Słowacji, Turcji. Jedynym zespołem, który reprezentował Polskę, był DZTL "Ryki". Na festiwalu zespół prezentował folklor regionu lubelskiego, wielkopolskiego, krakowskiego oraz ziemi żywieckiej. Koncerty zespołu były przyjmowane z wielkim entuzjazmem. Przygotowana specjalnie na wyjazd piosenka "Viva Espanya" śpiewana po każdym koncercie była owacyjnie przyjmowana przez hiszpańską publiczność. W czasie pobytu dzieci korzystały z aktywnego wypoczynku na wybrzeżu Morza Śródziemnego, a także w hotelowym basenie. Dodatkową atrakcją pobytu była wycieczka do Barcelony, w trakcie której zwiedzały katedrę "Sagrada Familia", stadion FC Barcelona- Camp Nou, oceanarium oraz podziwiały "tańczące fontanny". W drodze powrotnej zespół zatrzymał się we Włoszech, gdzie odwiedził park rozrywki "Gardaland". Wyjazd do Hiszpanii z pewnością na długo zapisze się w pamięci uczestników. Pobyt w Calelli, piękna pogoda oraz atrakcje zrekompensowały długą i męczącą podróż. Dzieci z radością wróciły do Ryk, gdzie czekali na nie stęsknieni rodzice. Członkowie i opiekunowie zespołu serdecznie dziękują wszystkim zaangażowanym w przygotowanie wyjazdu, przede wszystkim Burmistrzowi Ryk, Dyrekcji szkoły oraz Zarządowi i rodzicom zrzeszonym w Towarzystwie "Tradycja".