Ważniejsze wydarzenia 2018/2019 - SP nr 1 w Rykach

Ważniejsze wydarzenia 2018/2019

XXVI OGÓLNOPOLSKA AKCJA CHARYTATYWNA
Hej koleżanko! Hej kolego! Zrób dla innych coś dobrego!
Ruszamy już w sobotę 24.11.2018r.
- będziemy w marketach BIEDRONKA, INTER MARCHE, TESCO, STOKROTKA
od godz. 9:00 do godz. 14:00

Dla uczniów z „Jedynki”
Pomaganie innym nie jest niczym dziwnym.
My się pomagać nie wstydzimy
I na akcje wciąż chodzimy.
Przecież to nic trudnego
Wspomóc potrzebującego.

Czy Ty duży, czy Ty mały,
My na Ciebie wciąż czekamy,
Aby innym pomoc nieść,
Gdy pomagasz jesteś gość!
Dzień Papieski w naszej szkole
16 pażdziernika 2018r. przypadała 40 rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Dzień ten przeżywaliśmy w radosnej atmosferze związanej również z setną rocznicą odzyskania niepodległości. Podczas naszej mini uroczystości każdy uczeń otrzymał symboliczną „PAPIESKĄ KREMÓWKĘ”, a na płycie przed szkołą o godzinie 11.20 wspólnie odśpiewaliśmy ulubioną pieśń „NASZEGO PAPIEŻA” Barkę.
Zobacz „Barkę”- ulubioną pieśń Jana Pawła II w wykonaniu uczniów naszej szkoły i wolontariuszy naszego koła Caritas podczas obchodów Dnia Papieskiego:
Dzień Chłopaka
W naszej szkole 30 września obchodziliśmy  Dzień Chłopaka. Gazetki okolicznościowe zawierały informacje na temat tego święta. Pojawiły się rady dla chłopaka z klasą, tłumaczenie imion męskich i ranking popularnych imion. Każdy chłopiec naszej szkoły otrzymał słodycz i drobny upominek od koleżanek z klasy oraz życzenia:
Z okazji Dnia Chłopca życzę Ci:
gwiazdki z nieba, kasy ile potrzeba, samych radości, zawsze miłości, spełnienia marzeń, niezapomnianych wrażeń.
Sprzątanie Świata- Polska 2018
21 września 2018r. Klub Naszej Ziemi był współorganizatorem akcji Sprzątanie Świata - Polska 2018, która w  tym roku odbywała się pod hasłem „Akcja- segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej”.
Zadaniem uczestników było podejmowanie odpadowych Wyzwań - w kolorach jak pojemniki do segregacji odpadów.
W akcji wzięły udział dzieci z klas 1-3 naszej szkoły. Razem z wychowawcami oczyściły z odpadów teren wokół szkoły. Była to dobra okazja, aby podjąć wyzwanie czarne i posegregować odpady.
(Zobacz fotorelację)
Opiekun KNZ- Barbara Pacek