Ważniejsze wydarzenia 2018/2019 - SP nr 1 w Rykach

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1
"Jedynka" jest szkołą nowoczesną ale kultywującą i kontynuującą historię szkolnictwa
Szkoła z klasą * Nauczyciel z klasą * Szkoła Odkrywców Talentów
Biblioteka Przyjazna Uczniowi * Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła * Zaczytana Szkoła
08-500 Ryki, ul. Słowackiego 2
tel.: 818651565
e-mail: zso1ryki@home.pl
www.facebook.com/jedynka.ryki
Uzyskane tytuły:
NIP: 5060115169 REGON: 000554069
im. Mariana Osińskiego w Rykach
w Rykach i pierwszej szkoły powstałej w Rykach w październiku 1901 roku.
www.zso1ryki.pl
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mariana Osińskiego w Rykach
Przejdź do treści

Ważniejsze wydarzenia 2018/2019

Szkoła Podstawowa
Śpiewamy dla Niepodległej
Pod takim hasłem 9 listopada 2018 odbył się w naszej szkole Szkolny Koncert Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Do konkursu przystąpiło 14 klas, każda zaprezentowała jedną pieśń lub piosenkę. Jury miało trudne zadanie, wszystkie prezentacje były bardzo ciekawe, a zaangażowani - wszyscy uczniowie.
Najbardziej podobał się występ klasy 7a i piosenka "Piechota". Klasa zdobyła główną nagrodę, czyli bilety do kina.
II miejsce zajęła klasa 6a z piosenką "Przybyli ułani".
III miejsce zdobyła klasa 8 b utworem "My, Pierwsza Brygada".
Wyróżnienie przyznano klasom: 4b - "Pałacyk Michla" oraz 7b - "Rota".
Serdecznie gratulujemy sukcesu zwycięzcom. Dziękujemy wszystkim wykonawcom za wzięcie udziału w koncercie.
Radzie Rodziców wyrażamy wdzięczność za ufundowanie nagród, a zaangażowanym uczniom, mamom z klasy 4b oraz paniom z biblioteki za pomoc w przygotowaniu uroczystości.
Ewa Piątek, Katarzyna Flis

Po lewej występ klasy 7a


Śpiewamy dla Niepodległej - klasa 7a w SP nr 1 w Rykach
Poniżej Tydzień dla Niepodległej w oczach uczniów.
Polsko!
Z okazji Twojego święta chciałabym podziękować Ci za Twoje istnienie, bo bez Ciebie nie byłoby nas.
W naszej szkole Twoje stulecie obchodziliśmy, tańcząc poloneza i śpiewając piosenki oraz pieśni patriotyczne. Postawa, którą przybraliśmy, śpiewając hymn narodowy, była wyrazem naszej miłości do Ciebie, Ojczyzno. Gdy śpiewaliśmy pieśni patriotyczne, wyrażaliśmy to, że jesteśmy Polakami z krwi i kości.
Stulecie obchodzi się tylko raz, następne sto lat będzie świętowane jeszcze bardziej hucznie, ale już bez nas...
Uczennica klasy III ”c” gimnazjum
Patriotyczny tydzień w naszej szkole
W dniach od 7 do 15 listopada trwał w naszej szkole tydzień, w którym obchodziliśmy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji zostały zorganizowane liczne imprezy, konkursy i koncert.
7 listopada rozwiązano konkurs na plakat pod tytułem Patriotyzm XXI wieku. Najciekawsze prace ozdobiły szkolny korytarz, stanowiły barwną dekorację.
W czwartek 8 listopada został zorganizowany konkurs na najładniejszy strój patriotyczny. Zadaniem uczniów było ubranie się w nasze narodowe barwy i uwiecznienie tego faktu na zdjęciu. Uczniów, którzy wzięli udział w konkursie obowiązywała zasada: „Kto przebrany, niepytany”. Następnie na przerwie o godzinie 12:00 odbył się pokaz poloneza, do wspólnego tańca mógł się przyłączyć każdy, kto tylko chciał spróbować swoich sił, od nauczyciela po ucznia. Na kolejnej przerwie nasi rówieśnicy wraz z nauczycielką czytali  fragmenty książki “Biegnij, chłopcze, biegnij”.
W piątek 9 listopada o godzinie 11:00 wszystkie klasy wraz z nauczycielami spotkały się w szkolnej sali gimnastycznej na koncercie z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wydarzenie rozpoczął hymn narodowy odśpiewany przez całą szkołę. Następnie został zorganizowany konkurs na najlepsze wykonanie dowolnej piosenki lub pieśni patriotycznej. W koncercie uczestniczyły klasy, które wcześniej zgłosiły się do konkursu. Udział wzięło 9 klas od 4 po 8 i III gimnazjum. Po zakończeniu konkursu występowały solistki. Całe wydarzenie zakończyło rozstrzygnięcie konkursu. Klasy które zajęły drugie i trzecie miejsca, otrzymały nagrody pocieszenia. Zwycięska klasa 7a nie tylko najlepiej zaśpiewała utwór, ale także dołączyła oryginalny strój i  gadżety. Została nagrodzona biletami do kina na dowolny film.
11.11. świętowaliśmy wspólnie ze wszystkimi mieszkańcami Ryk. Nasza szkoła była licznie reprezentowana podczas uroczystości.
13.11. można było wziąć udział w quizach i konkursach o Polsce i naszym ojczystym języku. Wielu z nas próbowało swoich sił.
14. i 15.11. odbyły się Spacery Niepodległości. Wzięły w nich udział klasy 4, 5 i 6, ale miejsca pamięci w naszej miejscowości chętnie odwiedzali także starsi uczniowie.
Przez cały tydzień wielu z nas uczestniczyło w zajęciach na temat polskiej współczesności, pisaliśmy listy, życzenia, gratulacje.
Moim zdaniem cały tydzień był wspaniałym upamiętnieniem tak ważnego wydarzenia, jakim jest setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Możliwość wspólnego tańca, a także wystąpienie w konkursie pieśni patriotycznych były prawdziwą atrakcją. Wszystkie wydarzenia zostały bardzo starannie przygotowane, na pewno zapadną one w pamięć całej społeczności szkolnej.
Uczeń klasy III c gimnazjum
Nasze uczennice wyróżnione w konkursie recytatorskim.

Aleksandra Kulik i Aleksandra Kwas z klasy 6b zdobyły wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim w Kurowie. W konkursie uczestniczyły także Julia Lasek i Wiktoria Walasek z klasy 5a. W imprezie wzięło udział ponad 50 recytatorów ze szkół podstawowych z całego województwa. Uczestnicy recytowali utwory o tematyce patriotycznej. Uczennice z naszej szkoły przygotowała pani Ewa Piątek. Serdeczne gratulacje.
XXVI OGÓLNOPOLSKA AKCJA CHARYTATYWNA
Hej koleżanko! Hej kolego! Zrób dla innych coś dobrego!
Ruszamy już w sobotę 24.11.2018r.
- będziemy w marketach BIEDRONKA, INTER MARCHE, TESCO, STOKROTKA
od godz. 9:00 do godz. 14:00
Serdecznie zapraszamy
Dzień Papieski w naszej szkole
16 pażdziernika 2018r. przypadała 40 rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Dzień ten przeżywaliśmy w radosnej atmosferze związanej również z setną rocznicą odzyskania niepodległości. Podczas naszej mini uroczystości każdy uczeń otrzymał symboliczną „PAPIESKĄ KREMÓWKĘ”, a na płycie przed szkołą o godzinie 11.20 wspólnie odśpiewaliśmy ulubioną pieśń „NASZEGO PAPIEŻA” Barkę.
Zobacz „Barkę”- ulubioną pieśń Jana Pawła II w wykonaniu uczniów naszej szkoły i wolontariuszy naszego koła Caritas podczas obchodów Dnia Papieskiego:
Dzień Chłopaka
W naszej szkole 30 września obchodziliśmy  Dzień Chłopaka. Gazetki okolicznościowe zawierały informacje na temat tego święta. Pojawiły się rady dla chłopaka z klasą, tłumaczenie imion męskich i ranking popularnych imion. Każdy chłopiec naszej szkoły otrzymał słodycz i drobny upominek od koleżanek z klasy oraz życzenia:
Z okazji Dnia Chłopca życzę Ci:
gwiazdki z nieba, kasy ile potrzeba, samych radości, zawsze miłości, spełnienia marzeń, niezapomnianych wrażeń.
Sprzątanie Świata- Polska 2018
21 września 2018r. Klub Naszej Ziemi był współorganizatorem akcji Sprzątanie Świata - Polska 2018, która w  tym roku odbywała się pod hasłem „Akcja- segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej”.
Zadaniem uczestników było podejmowanie odpadowych Wyzwań - w kolorach jak pojemniki do segregacji odpadów.
W akcji wzięły udział dzieci z klas 1-3 naszej szkoły. Razem z wychowawcami oczyściły z odpadów teren wokół szkoły. Była to dobra okazja, aby podjąć wyzwanie czarne i posegregować odpady.
(Zobacz fotorelację)
Opiekun KNZ- Barbara Pacek
Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019             Fotorelacja
© Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mariana Osińskiego w Rykach. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wróć do spisu treści