Wydarzenia 2017/2018 - SP nr 1 w Rykach

Wydarzenia 2017/2018

Szkolne Koło "Caritas"
Owocna zbiórka żywności wolontariuszy SKC nr 3 działającego przy PSP nr 1
Dzięki hojności darczyńców podczas XIV Ogólnopolskiej zbiórki żywności „Tak pomagam” zebraliśmy 935 kg żywności, która została przekazana na plebanię. Zebrane produkty zostaną rozdysponowane w formie paczek świątecznych dla osób samotnych i najbardziej potrzebujących.
Serdecznie dziękujemy Kierownictwu i Pracownikom marketów BIEDRONKA, INTER MARCHE, STOKROTKA, TESCO, słuchaczom UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU, NAUCZYCIELOM i WOLONTARIUSZOM z PSP nr 1 oraz wszystkim Darczyńcom.
Wielkie dla Was dzięki za życzliwość i okazane serce, za zaangażowanie i poświęcenie, za wrażliwość na potrzeby innych, za przychylność dla naszych akcji oraz doskonałą współpracę!
Społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 w Rykach nie zapomina o Polakach za granicą.
Rycka „Jedynka” włączyła się w XVIII edycję akcji Polacy - Rodakom, której koordynatorem jest Stowarzyszenie „Przeszłość – Przyszłość”.
Nie zapominamy o Polakach, którzy na skutek historycznej zawieruchy znaleźli się poza granicami Ojczyzny. Przez wiele lat w niesprzyjających warunkach komunistycznego reżimu, starali się zachować polską tożsamość i więź z krajem przodków. Dziś często żyją w biedzie. Społeczność uczniowska SP nr 1 wzięła udział w akcji, która w naszej szkole została zorganizowana pod hasłem „Klasa - Rodzinie”. Każda klasa miała możliwość przygotowania paczki dla jednej rodziny ze Wschodu.
Do paczek uczniowie dołączyli karty z życzeniami świątecznymi, które sami wykonali. Dziękujemy wszystkim, biorącym udział w akcji za okazane serce, hojność i życzliwość.
Podsumowanie akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” w Szkole Podstawowej nr 1 w Rykach
Przybyliśmy do ryckich sklepów, zobaczyliśmy rzesze hojnych darczyńców i zwyciężyliśmy, zbierając rekordową ilość artykułów spożywczych i przemysłowych, bo aż 605 kg! W tegoroczną akcję po raz kolejny włączyły się władze naszego miasta, nauczyciele, rodzice i wolontariusze Szkolnego Koła Caritas. Jeszcze w grudniu zebrane produkty trafią do potrzebujących! Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Ofiarodawcom oraz sklepom: Biedronka i Stokrotka!
Na zdjęciu poniżej Pan Burmistrz Jarosław Żaczek oraz Pani Wiceburmistrz Magdalena Woźniak z naszymi wolontariuszami.