Wydarzenia - SP nr 1 w Rykach

Halowy turniej piłki nożnej (zobacz zdjęcia).
Na przełomie grudnia i stycznia 2018/2019r. odbył się w naszej szkole halowy turniej piłki nożnej dla klas IV-VI. Chęć udziału wyraziło 8 klas.
Drużyny klasowe zostały podzielone na dwie grupy i w wyniku losowania do grupy I trafiły klasy 4b, 5a, 5d, 6a natomiast do grupy II klasy 4a, 4c, 5c, 6b.
Dwie pierwsze drużyny z każdej grupy awansowały dalej. Na pierwszym miejscu w grupie I uplasowała się drużyna klasy 6a -7 pkt, na drugim klasa 5 d –7 pkt, na trzecim klasa 5 a - 3 pkt, na czwartym klasa 4 b - 0 pkt. W grupie II z pierwszego miejsca awansowała klasa 6 b - 9 pkt, na drugim klasa 5c - 6 pkt, na trzecim klasa 4c – 3 pkt, na ostatnim miejscu klasa 4 a - 0 pkt.
W meczach półfinałowych zagrały ze sobą kasy 6 b – 6 a i 5 d – 5 c. Zwycięstwo w tym meczach odniosły klasy: 6 b wygrywając 2:0, a w drugim pojedynku klasa 5d, nie dając szans rywalowi i zwyciężając pewnie 5:0. Zatem w meczu o trzecie miejsce zagrały ze sobą klasy 6a i 5c. W tym meczu młodsi koledzy musieli niestety uznać wyższość klasy 6 a, mecz zakończył się zwycięstwem szóstoklasistów 8:0.
W meczu finałowym spotkały się klasy 5 d i 6 b. Obie drużyny do meczu wyszły skoncentrowane i zdeterminowane. Mecz w regulaminowym czasie zakończył się wynikiem remisowym 3:3. O wygranej musiały więc zadecydować rzuty karne. I w tym fragmencie gry okazała się lepsza klasa 6b, wygrywając dopiero po ósmej kolejce karnych.
Najlepszym strzelcem turnieju został Kacper Długaszek z klasy 6a zdobywając 10 bramek.
Turniej przeprowadził i sędziował Nowak Patryk.