"Lektury w pudełku".

Uczniowie klasy 4a  wykonali piękne, oryginalne pudełka, które nawiązywały do książek przeczytanych podczas ferii zimowych.

Było to zadanie dodatkowe dla chętnych, a polegało na zgromadzeniu w pudełku „skarbów” łączących się z treścią lektury. Uczniowie mogli wykazać się pomysłowością oraz  mogli udowodnić, że znają treść, ale przede wszystkim umieją argumentować. Na lekcji języka polskiego prowadzonej przez panią Ewę Piątek, każdy z uczniów zaprezentował swoje pudełko i opowiedział, dlaczego zdecydował się na wybór takich, a nie innych drobiazgów. Książki pochodziły z biblioteki szkolnej oraz biblioteczki domowej.

A oto publikacje, jakie przedstawili uczniowie:

• Mój kumpel Jeremi. Ewa Martynkien;
  • Księżniczka Charlotte i zaczarowana róża. Vivian French;
  • Pazdan, chłopak, który gra całym sercem. Yvette Żółtowska-Darska;
  • Klub Tiary Srebrne Wieże. Vivian French;
  • Koszmarny Karolek i bestia boiska. Francesca Simone;
  • Detektyw Pozytywka. Grzegorz Kadepke;
  • Mania, dziewczynka niż inne. Opowieść o Marii Skłodowskiej Curie. Julita Grodek;
  • Księżniczka Charlotte i urodzinowy bal. Vivian French;
  • Małgosia z Leśnej Podkowy. Beata Wróblewska.

Wszystkie prace zasługują na uznanie. Wypowiedzi były na wysokim poziomie. Gratujemy przygotowanych prezentacji. Wystawka prac dostępna jest w sali 29.

[Ewa Piątek, Ewa Kociołek]