Powitanie Wiosny w grupie 0a „Mróweczki”

„Nadeszła w końcu ta pora radosna

Już wiosna, już wiosna, już wiosna!

Nadeszła w końcu pora wielkanocna

Już wiosna, już wiosna, już wiosna!”

Miło nam było powitać dzisiaj wyczekiwaną przez nas z utęsknieniem piękną porę roku - Wiosnę!

Mimo pochmurnej aury za oknem udaliśmy się w słonecznych  nastrojach na wiosenne warsztaty na zaproszenie Centrum Kultury i Sportu w Rykach.

Panie Animatorki przywitały nas wiosennie i każde dziecko otrzymało kolorowe kwiaty wykonane z balonów.

Były tematyczne zagadki i piosenki, wspólne ozdabianie własnoręcznie pokolorowanymi kwiatuszkami sukni Pani Wiosny a nawet taniec z kolorowymi chustami.

Na dzieci czekało zadanie odnalezienia ukrytych kwiatów, z których to powstał bukiet dla Pani Wiosny

Jak na tę porę roku przystało wysłuchaliśmy również opowiadania o tradycji topienia zimowej panny Marzanny.

W podziękowaniu za zaproszenie i miło spędzony czas delegacja Grupy Mróweczki i Grupy Pszczółki PSP nr 1 w Rykach wręczyła pamiątkową laurkę oraz wykonaliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Bardzo miło było nam było gościć na tak kreatywnym i barwnym powitaniu wiosny.

Bardzo dziękujemy za zaproszenie i aktywnie spędzony czas na świeżym powietrzu

Blanka Gajewska-Nawrot