Pasowanie na czytelników biblioteki szkolnej.

W poniedziałek 4 grudnia 2023 roku najmłodsi uczniowie naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej.

Pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie, że książki będą kochać i szanować. Od tego momentu uczniowie klasy 1a, 1b i 1c w obecności swoich pań wychowawczyń stali się pełnoprawnymi czytelnikami biblioteki szkolnej.

Zanim jednak nastąpiła ta uroczysta chwila, koleżanki i koledzy z klas 6, 7 i 8  pod opieką p. Małgorzaty Franczak zaprezentowali przedstawienie pt. „Witajcie w naszej bajce”, które wprowadziło nas w zaczarowany świat baśni. Aktorzy wcielili się w niektóre postaci z literatury dziecięcej jak: Baba Jaga, Wróżka Fantazja, Zła Królowa, Jaś i Małgosia i inne. Po czym nadszedł czas na uroczyste ślubowanie pod przewodnictwem Bajkowego Baja oraz pasowanie „wiecznym gęsim piórem” przez Panią Dyrektor.

Na pamiątkę tego wydarzenia nowo pasowani czytelnicy dostali pamiątkowe  książki oraz zakładki do książek. Pani Dyrektor Wioletta Kaczorek przypomniała, jak ważna w rozwoju każdego człowieka jest literatura i życzyła młodym czytelnikom wytrwałości i radości w jej odkrywaniu. Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę szkolną i osobiście poznawał zaczarowany świat bajek.

Przygotowały : Małgorzata Franczak , Ewa Kociołek