Konkurs Piosenki Świątecznej w Języku Angielskim.

24 stycznia 2024r. w naszej szkole odbył się: Szkolny Konkurs Piosenki Świątecznej w Języku Angielskim dla uczniów klas 0-3 oraz Szkolny Konkurs Piosenki Świątecznej dla uczniów klas 4-8.

Celem koncertu była integracja społeczności uczniowskiej, odkrywanie młodych talentów wokalnych i scenicznych, a przede wszystkim szerzenie zainteresowania nauką języka angielskiego poprzez piosenkę.

Efektowna, zimowa dekoracja wprowadziła wszystkich w cudowny nastrój koncertu, który był wspaniałą ucztą muzyczną dla publiczności.

Uczestnicy zaprezentowali się w znanych i lubianych utworach, których możemy słuchać w okresie świąt Bożego Narodzenia. Wystąpili soliści, duety oraz uczniowie grający na instrumentach muzycznych. Najmłodsi uczniowie zaskoczyli wszystkich doborem repertuaru w języku angielskim oraz piękną interpretacją utworów takich jak: ‘We wish you a Merry Christmas’, ‘Snowflake’ czy ‘Jingle Bells’. Prowadzący koncert zapoznali widzów z historią powstawania kolęd.

W wykonaniu młodych artystów mogliśmy usłyszeć 16 wspaniałych utworów. Były to zarówno tradycyjne kolędy, jak i bardziej współczesne piosenki. Publiczność z wielkim entuzjazmem przyjmowała występy swoich koleżanek i kolegów, nagradzając ich gromkimi brawami. Laureaci zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami rzeczowymi.

Pozostając jeszcze w klimacie Świąt Bożego Narodzenia i blasku choinkowych świateł Pani Dyrektor Wioletta Kaczorek oraz opiekunowie Samorządu Uczniowskiego wręczyli dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców za Najładniejszą Dekorację Bożonarodzeniową w kategoriach:

- Najładniejsza choinka

- Najładniejszy stroik świąteczny

- Najładniejsza gazetka świąteczna

Jury oceniając dekoracje brała pod uwagę samodzielność, oryginalność, nawiązanie do tradycji i ogólny wyraz artystyczny.

Najładniejsza Dekoracja Bożonarodzeniowa w kategorii choinka:

I miejsce oddział 0a i oddział 0b

II miejsce klasa 6a

III miejsce klasa 5b

Najładniejsza Dekoracja Bożonarodzeniowa w kategorii stroik:

I miejsce klasa5a

II miejsce klasa 1c

Najładniejsza Dekoracja Bożonarodzeniowa w kategorii gazetka:

I miejsce klasa 1a

II miejsce klasa 7c

III miejsce klasa 2c

Opiekunki Samorządu Uczniowskiego: Małgorzata Jońska, Edyta Niewadzi, Katarzyna Tarka