Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Rykach.

1 marca obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Święto ustanowione w 2011 roku, aby upamiętnić żołnierzy drugiej konspiracji niepodległościowej, którzy z bronią w ręku walczyli z sowieckim zniewoleniem po II wojnie światowej.

W piątek 1 marca delegacja naszej szkoły uczestniczyła w ryckich obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Obchody rozpoczęła msza święta odprawiona w Kościele Najświętszego  Zbawiciela z asystą kadetów z Zespołu Szkół im. Kajetana hr. Kickiego w Sobieszynie. Po mszy uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 w Rykach zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, następnie złożono kwiaty na zbiorowej mogile Żołnierzy AK-WiN na cmentarzu w Rykach oraz pod pomnikiem Majora Mariana Bernaciaka „Orlika” w Zalesiu.

Koło historyczne