Wspieramy Warsztaty Terapii Zajęciowej w Rykach.

6 marca w naszej szkole zorganizowany został kiermasz ciast. Cała społeczność szkolna włączyła się aktywnie w tą akcję biorąc pod uwagę cel. Tym razem uczniowie naszej szkoły zbierali pieniądze placówce  Warsztatów Terapii Zajęciowej w Rykach.

Warsztaty Terapii Zajęciowej zostały utworzone w dniu 15 grudnia 2003 r. przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. Głównym celem rehabilitacji podopiecznych WTZ jest przygotowanie uczestników do podjęcia pracy poprzez m.in. budowanie pewności siebie, rozwijanie umiejętności wykonywania codziennych czynności, psychofizycznych sprawności oraz umiejętności zawodowych.

Klasą odpowiedzialną za zorganizowanie kiermaszu była klasa 6 b. Podczas akcji sprzedawane były również prace plastyczne wykonywane przez podopiecznych WTZ. Uczniowie zebrali kwotę 1005 zł którą oficjalnie przekazano dyrekcji Warsztatów Terapii Zajęciowej w Rykach.

Więcej na FB: WTZ Ryki