Październik - Miesiącem Dobroci dla Zwierząt.

Październik jest Miesiącem Dobroci dla Zwierząt, w związku z tym w szkole odbyły się projekty o tematyce związanej ze zwierzętami.

Pierwszym z nich była wystawa książek. Oprócz starszych pozycji pojawiły się nowe serie dotyczące zwierząt. Uczniowie mieli okazje zapoznać się z tymi propozycjami  bibliotecznymi. Wystawę  przygotowała pani Anna Żaczek. Pani Małgorzata Kałaska z uczniami przebywającymi na świetlicy szkolnej przygotowała wystawę prac plastycznych. Różnymi technikami uczniowie przedstawili zwierzęta i ich środowisko życia.

Kolejną  atrakcją była ekspozycja plastycznych prac uczniów o tematyce zwierzęcej. Każdą opatrzono opisem w języku angielskim. Nad przedsięwzięciem czuwała pani Edyta Niewadzi.
W dniu 24 października odbyła się też uroczysta akademia poświęcona ochronie i obronie zwierząt. Scenariusz przygotowali uczniowie klas VI. Oprócz podstawowych informacji o zwierzętach recytowano wiersze, śpiewano piosenki. Pracą uczniów kierowała Katarzyna Tarka.
Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs fotograficzny ,,Mój zwierzak na fotografii” dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej. Spośród 39 prac nagrodzono 3 zdjęcia, pozostali zostali wyróżnieni i otrzymali nagrody rzeczowe. Laureatami konkursu zostali:
I miejsce - Martyna Zielińska kl. V b
II miejsce - Julia Miłosz  kl. V a
III miejsce - Sebastian Czopek kl. VI a
Do końca październiku w szkole zbierano karmę dla zwierząt ze schroniska w Puławach.