Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mariana Osińskiego w Rykach

Już od 20 lat „Cała Polska czyta Dzieciom”.

Od 26 maja do 1 czerwca – ogłoszony został Jubileuszowy XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Lubimy czytać polskich autorów!” w ramach ogólnopolskiej akcji "Cała Polska czyta Dzieciom". 

Dlatego i w naszej szkole  i świetlicy zostały zorganizowane zajęcia, pikniki podczas, których uczniowie wspólnie z nauczycielami czytali polskich autorów, a przede wszystkim wiersz „Lokomotywa” Juliana Tuwima.

Na korytarzu szkolnym pojawiła się lokomotywa przedstawiająca treść utworu zachęcając społeczność szkolną do wspólnego czytania.  Wagony, których jest przecież, aż 40! I nie wiadomo co się w nich mieści???
- zostały ozdobione ilustracjami  wykonanymi przez uczniów. Zorganizowana została wystawa promującą czytanie  oraz lista książek „Złota Dwudziestka” Fundacji ABCXXI - kolekcja pereł literackich dla dzieci.

Zachęcamy do obejrzenia filmu  -   https://www.youtube.com/watch?v=3p4v09pWKo0

PAMIĘTAJMY!!!

Czytanie jest potężną witaminą dla rozwoju dziecka. Buduje więź, zaspokaja potrzebę bliskości i miłości, wspiera rozwój emocjonalny, uczy języka i myślenia, rozwija pamięć, wyobraźnię, wrażliwość moralną. Jest najlepszą inwestycją w przyszłość dziecka, drogą do wiedzy i wykształcenia. Język, który przy czytaniu wzbogacamy i doskonalimy, to nasza wizytówka i przepustka do lepszego życia – jest narzędziem myślenia, komunikacji z ludźmi, udziału w kulturze.

Organizator: Małgorzata Kałaska – nauczyciel świetlicy